Nasze oddziały

DSC03161_1

W Gorzowie 2-3 czerwca odbyła się już po raz siódmy konferencja „Gaz w Energetyce – technologie, eksploatacja, serwis”. Organizację wydarzenia wspierała Elektrociepłownia Gorzów, jeden z oddziałów spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.  

Była to doskonała okazja do zaprezentowania różnych rozwiązań technologicznych, stosowanych w polskich przedsiębiorstwach branży energetycznej i ciepłowniczej, wykorzystujących gaz ziemny do produkcji energii elektrycznej i ciepła.

Podczas konferencji dyrektor oddziału Mirosław Rawa przedstawił w jaki sposób wykorzystanie gazu ziemnego w gorzowskiej elektrociepłowni wpływa na polepszenie jakości powietrza w naszym mieście.

Pierwszy dzień konferencji zakończył się panelem dyskusyjnym i wymianą doświadczeń.

Drugiego dnia uczestnicy konferencji zwiedzili PGE GiEK SA Oddział Elektrociepłownia Gorzów. Goście zobaczyli m. in. blok gazowo-parowy, pracujący od 1999 r. oraz budowę nowego bloku gazowo-parowego o mocy elektrycznej 138 MW i cieplnej 90 MW, który będzie głównym źródłem zasilania odbiorców w mieście w energię cieplną. Jako paliwo, do produkcji w nowym bloku, tak jak w obecnym, będzie wykorzystywany gaz ziemny ze złóż lokalnych.

DSC03675_1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zachęcamy do przeczytania artykułu "Energia gazowa a jakość życia w Gorzowie Wielkopolskim", który ukazał się w Nowej Energii - nr 3(51)/2016.

Nowa Energia

ecgorzow_site